ویرگول مگ » مجله اینترنتی » کودک و والدین » دانستنی های نوزادن » کهنه بچه چه فوایدی نسبت به پوشک دارد؟

دانستنی های نوزادن-کهنه بچه چه فوایدی نسبت به پوشک دارد؟

m-alikhani
0
2,358
  • -1

چگونه از کهنه بچه استاده کنیم؟ این واژه اي اسـت کـه بعد از گرانی پوشک بچه بـه مراتب در اینترنت سرچ می شود، کهنه بچه هنوز کـه هنوز اسـت کاربرد دارد، اگر سری بـه سایت هایي مثل لایف هک یا ویکی هَو « wikihow » بزنید آموزش هاي بسیاری در رابطه با کهنه گرفتن بچه را دارند واین یعنی کهنه گرفتن هنوز هم کاربرد دارد، امروز فوایدی از کهنه بچه نسبت بـه پوشک رابه شـما می‌گوییم. 

علت مفید بودن پوشک پارچه ای؟

استفاده از پوشک پارچه اي کـه زمانی مایۀ عذاب و دردسر بود، امروزه حتی از قبل هم بهتر و بیشتر شده اسـت. هزاران زن وجود دارند کـه بـه گروه‌هاي فضای مجازی و مطالب اینستاگرام رجوع می کنند تا دربارۀ نحوۀ کهنه پیچ یا پوشک کردن نوزاد یا بچه خود مطلبی پیدا کنند اما دست خالی بر می گردند. 

اگر بـه دنبال آن هستید کـه در زمینۀ مراقبت از نوزادان پیشرو باشید، دراین زمینه استفاده از پوشک پارچه اي یکی از بایدها بـه شمار می رود.دلایل انتخاب این پی‌ پی نگه‌ دارها، متنوع و فراوان اسـت. برای بعضی از زنان، فقط ظاهر آن مهم اسـت. 

برای عده‌ اي دیگر، نوستالژيک اسـت و یاد آور زمانی کـه مادرشان آن‌ها رابا پارچه پوشک می‌کرده اسـت.بعضی از زنان هم فقط بخاطر حفظ محیط زیست آن‌ها را انتخاب میکنند، و سایرین نیز بخاطر صرفۀ اقتصادیش طالب آن هستند. در کمال تعجب، بعضی از زنان حتی کهنه شستن را دوست دارند.

کهنه بچه چه فوایدی نسبت به پوشک دارد؟ | مراقبت از نوزادان

دراین دنیای پهناور همه ی نوع آدمی پیدا می شود از عادی گرفته تا عجیب‌وغریب! بـه مادرانی کـه بـه فکر استفاده از پوشک پارچه اي هستند، باید بگویم قدم در راه خوبی گذاشته‌ اند و بـه سرزمین پوشاک کوچک بامزه‌ اي وارد شده‌اند کـه دیگر پا ازآن بیرون نخواهند گذاشت. مـا قطعا نمیتوانیم بـه اندازۀ کافی و وافی از خوبی‌هاي این شیء معرکه کـه پارچه نام دارد تعریف کنیم. 

با ذکر این نکته، باید یادآور شویم کـه با این حال لشگری از مادر ها هستند کـه این فکر بـه ذهن‌شان می آید چی؟ دوباره پوشک پارچه اي ؟ بله عزیزان! پارچه دوباره و بهتر از همیشه بـه دنیای کهنه پیچ کردن نوزادان بازگشته اسـت. استفاده از پوشک پارچه اي بـه نوعی برای همه ی فایده دارد، و کسی از استفاده‌ي آن‌ پشیمان و ناامید نخواهد شد. برای این گفته خود دلایلی داریم کـه با شـما در بین میگذاریم.

 


 

پوشک پارچه‌ اي حافظ محیط زیست اسـت

هرساله، حدود 5 میلیارد پوشک یک‌بار مصرف در آشغال‌ دان‌ هاي ایران ریخته می شود. بله، واقعا مقدار زیادی اسـت! البته، اگر با دلیل خودمان را توجیه کنیم کـه آن‌ها بـه سرعت تجزیه می شوند، آن وقت ممکن اسـت این مقدار برای یکسال آن قدرها هم بد نباشد. اما آن‌ها بـه این سرعت تجزیه نمیشوند. حدود 500 سال طول می کشد تا یک پوشک لاستیکی بطور کامل تجزیه شود.

کهنه بچه چه فوایدی نسبت به پوشک دارد؟ | مراقبت از نوزادان

پوشک هاي لاستیکی فراوانی وجود دارند و آشغال‌هاي ناشی از دور انداختن آن‌ها سیارۀ مـا را آلوده می کند. بـه علاوه، پوشک هاي پلاستیکی حاوی مواد شیمیایی بسیار زیادی هستند کـه چندان خوشایند مذاق مادر عزیزمان زمین نیست! 

سالها پیش در تلاش برای تقبیح پوشک پارچه اي شرکت‌هاي تولید کننده‌ي پوشک‌هاي یک‌بار مصرف مطالعاتی انجام دادند تا ثابت کنند محصولات آنها از رقبای پارچه‌ اي‌ شان برای محیط زیست زیان آورتر نیستند.

 


 

پیشگیری از راش پوشک جلوگیری کرد

اگر قبلا از پوشک یکبار مصرف استفاده کرده باشید، احتمالا با راش ناشی از پوشک آشنا هستید. چـه چیزی باعث آن می شود و چگونه می توان ازآن پیش گیری کرد؟ سوال خوبی پرسیدید. با آنکه راش پوشک میتواند بخاطر واکنش مواد شیمیایی موجود در پوشک یا آن‌هایي کـه در مواد کاغذی استفاده می شوند بـه وجود بیاید، این ناراحتی طبق معمول نتیجه‌ي حساسیت بـه وجود آمده بخاطر قرار گرفتن پوست در دسترس رطوبت بیش از حد اسـت. 

وقتی بچه‌اي دریک پوشک یکبار مصرف مدفوع می کند، رطوبت آن روی پوستش می ماند. علی رغم تمام تبلیغاتی کـه در تلویزیون میبینید کـه نشان میدهد رطوبت از طریق آستر پوشک جذب میشود و روی پوست نوزاد نمی ماند، اما چنین نیست و آن محیط همان‌ گونه مرطوب می ماند. اگر تا بحال برای این‌کـه چک کنید بچه ادرار کرده اسـت یا نه، دستتان را داخل پوشک کرده باشید، این قضیه را خوب می دانید.

کهنه بچه چه فوایدی نسبت به پوشک دارد؟ | مراقبت از نوزادان

پوشک پارچه اي در واقع رطوبت را کاملا در لایه‌ي میانی جذب میکند کـه طبق معمول از مواد جاذب ساخته می شود، موادی مانند میکروفیبر و بامبو. بهمین دلیل، بـه ندرت در نوزادی کـه با پارچه پیچیده شده باشد شاهد راش پوشک خواهید بود. البته مطمئنا استثنائاتی هم برای این قاعده وجوددارد.نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید

سریال های درحال پخش

کودک و والدین

زناشویی

موزیک مدیا ویرگول

گیم کده