ویرگول مگ » مجله اینترنتی » کودک و والدین » بچه های سالم » نحوه ضدعفونی کردن اسباب‌ بازی ‌های کودک

بچه های سالم-نحوه ضدعفونی کردن اسباب‌ بازی ‌های کودک

m-alikhani
0
1,979
  • 0

نحوه ضدعفونی کردن اسباب بازی ها

همان طور که اغلب والدین می دانند بچه ها علاوه بر تماس زيادي که با اسباب بازی های خود دارند، امکان دارد این وسیله ها را در دهان خود قرار دهند از این جهت تمیز و ضدعفونی کردن آنها به ویژه در شرایط شیوع ویروس کرونا از اهمیت زيادي برخوردار است.  

شیوه ضدعفونی کردن اسباب بازی های کودک شما به نوع اسباب بازی و جنسی که از آن ساخته شده است بستگی دارد. به عنوان مثال باید بعضی از اسباب بازی های کودک را با روش های ساده و با دست تمیز کرد، ولی بعضی دیگر از آنها را میتوان درون ماشین لباسشویی یا ماشین ظرفشویی انداخت. در این مطلب نحوه تمیز کردن چند نوع اسباب بازی آورده شده است.  

نحوه ضدعفونی  و تمیز کردن کردن اسباب بازی های پلاستیکی کودک

بعضی از اسباب بازی های پلاستیکی را که فاقد باتری هستند، برای ضدعفونی شدن درون ماشین ظرفشویی قرار دهید. با استفاده از مقداری مواد شوینده و آب گرم وسایل بازي های کودک شما به خوبی در ماشین ظرفشویی ضدعفونی می شوند. حتما توجه داشته باشید که اسباب بازی ها فاقد هرگونه باتری یا قطعات ریزی باشند که امکان آسیب دیدن آنها در ماشین ظرفشویی وجود دارد. اسباب بازی های حاوی مواد لاستیکی را نمی توان داخل ماشین ظرفشویی قرار داد، به دلیل آن که مواد لاستیکی تحمل دمای بالا را نداشته و با آب داغ خراب می شوند.

 

ضدعفونی کردن اسباب‌ بازی,نحوه شستشو و ضدعفونی کردن اسباب بازي های پارچه ای,نحوه تمیز کردن اسباب بازی پارچه ای

اسباب بازی های باتری دار را نباید داخل ماشین لباسشویی شست

 

نحوه ضدعفونی کردن اسباب بازی هایی باتری دار یا برقی

برای شستشوی این نوع اسباب بازي ها باید نخست با استفاده از محلول آب گرم و صابون و یک دستمال پارچه ای تمیز اسباب بازی ها را ضدعفونی کنید. بعد از آن با یک دستمال دیگر آنها را خشک کنید. بعد از آن باید با استفاده از آب و دستمال مجدداً اسباب بازی ها را تمیز کنید تا هرگونه اثرات مواد شوینده و صابون از روی آنها پاک شود. در پایان با یک دستمال تمیز اسباب بازی را خشک کنید. اکنون میتوانید آنرا در اختیار کودکتان قرار دهید.

 

نحوه ضدعفونی کردن اسباب بازي های پارچه ای و پولیشی کودکان

میتوان اسباب بازي های پارچه ای و پولیشی را با مایع یا پودر لباسشویی ضد عفونی کننده درون ماشین های لباسشویی انداخت. برای خشک شدن این اسباب بازي ها باتوجه به جنس و مدلشان میتوان آنها را در محلی در معرض هوای آزاد قرار داد یا آویزان کرد. در صورتی که از خراب شدن شکل آنها نگرانید میتوانید آنها را به همراه چند توپ تنیس درون خشک کن لباسشویی بگذارید تا شکل و حالتشان تغيير نکند و مواد داخلشان گلوله نشود.  

چند نکته بهداشتی در مورد ضدعفونی کردن اسباب بازی کودکان خود

 برای شست وشوی دست های بچه ها ترجیحاً از ژل های غیر الکلی آنتی سپتیک موجود در بازار که عاری از مواد شیمیایی من جمله تریکلوزان ماده شیمیایی آسیب رسان به پوست میباشد و اصولاً دارای مواد الکلی با درصد پائین هستند، استفاده شود. 

 بهترین ماده برای شستشوی دست های بچه ها در محیط بیرون از منزل، استفاده از این ژل ها بدون نیاز به آبکشی است و در محیط خانگی هم بهترین شیوه ضدعفونی، استفاده از آب و صابون است. 

ولی متأسفانه بعضی به صورت وسواس گونه از مواد ضد عفونی کننده استفاده نموده و دایم بدن خویش را در معرض محلول های الکلی قرار می دهند. این طور مصارف نه تنها توصیه نمی شود بلکه باید شدیداً از آن پرهیز شود چون هنگامی که با محیط بیرون تماس نداریم نیازی هم برای ضدعفونی کردن نیست. 

 باید توجه داشت که بیش از خود محلول های ضدعفونی کننده ، بخار آن خطرناک است. مواد شیمیایی موجود در مواد ضدعفونی کننده یا گندزدا شدیداً قابلیت بخار پذیری دارند و این بخار در صورت ورود به مجاری تنفسی یا منافذ پوستی خطرناک هستند. به همین منظور توصیه می شود در زمان ضدعفونی خانه یا استفاده از مواد ضد عفونی کننده حتماً درها و پنجره خانه یا حتی محیط کار را باز گذاشته تا جریان هوا بخار مواد شیمیایی را از خانه دور کند.

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید

سریال های درحال پخش

کودک و والدین

زناشویی

موزیک مدیا ویرگول

گیم کده