ویرگول مگ » مجله اینترنتی » خانه داری » شستشو و نظافت » نحوه شستن تی نخی به شیوه درست

شستشو و نظافت-نحوه شستن تی نخی به شیوه درست

m-alikhani
0
245
  • 0

پس از کثیف شدن سرامیکها و کاشیهای اتاقها، یک تی نخی چاره کار است بنابراین باید با شیوه شستشوی تی نخی هم آشنا شوید. درست است به نظر کار آسانی است ولی این کار نیز فنون خاص خود را دارد.

تی نخی

بهترین وسیله برای تمیز کردن آلودگیهای کف منزل، مخصوصا جاهایی که از سرامیک و کاشی پوشیده شده، تی نخی است. تی نخی شامل یکسری رشته های نخی اغلب پنبه ای است که بر روی یک محور پرس شده اند و این محور به یک دسته بلند متصل است. به تی نخی، تی مویی هم می‌گویند. 

کار کردن با تی نخی راحت است و طراحی آن با بدن انسان به نوعی میتوان گفت که سازگار است. به طور مثال داشتن دسته بلند برایب تی، کار را برای استفاده کننده آسان میکند و سبب میشود که فشار کمتری به ستون فقرات و به خصوص کمر فرد وارد شود. 

بهترین روش برای شستشوی طی نخی,نحوه شستن تی نخی,بهترین روش برای شستشوی تی

نحوه شستن تی نخی

 

انواع تی های نخی

در تصور اول به کلمه تی، یک نوع تی تنها در ذهن نقش میبندد اما تی ها از جنس های گوناگون با کارآیی های مختلفی وجود دارد که به شرح زیر میباشند: 

- تی نخی مخصوص نظافت کف سالن

- تی های نخی مخصوص کارهای ساختمانی

- تی های نخی مخصوص شستشوی ماشین

- تی های نخی مخصوص خشک کردن سطوح

- تی های نخی مخصوص شستشوی شیشه و پنجره

 

بهترین روش برای شستشوی طی نخی,نحوه شستن تی نخی,شیوه شستن تی نخی

بهترین روش برای شستشوی تی

 

بهترین شیوه شستشوی تی نخی

پس از اینکه کار پاک کردن سطوح گوناگون انجام شد، حالا نوبت به شستشوی تی نخی می رسد. شیوه های گوناگونی برای شستشوی تی نخی وجود دارد. ولی بهترین سیوه ما اینست که، یک ظرف آب گرم پر کرده و مقداری وایتکس یا شوینده ای که علاوه بر خاصیت ضد عفونی کردن، خاصیت سفید کنندگی داشته باشد برای مدت یکساعت قرار میدهیم. 

آنگاه تی را از درون محلول بیرون می آوریم چنانچه از تی های جدید امروزی بود که به آسانی با چند بار فشار دادن پدال روی سطل آب تی گرفته میشود. در غیر اینصورت چندین بار تی را با آب شستشو داده تا لابه لای نخها به طور کامل تمیز شود. آنگاه در هوای آزاد جلوی نور خورشید می گذاریم تا کاملا خشک شده و برای استفاده بعدی آماده باشد. 

بهترین روش برای شستشوی طی نخی,نحوه شستن تی نخی,شستشوی تی نخی

شیوه شستن تی نخی

 

شیوه مکانیزه

در این شیوه دستگاه های تی شوی صنعتی دارای چرخ می باشند که به آسانی به محل نظافت برده می شود و عملیات شست وشو را در همان محل انجام می دهد. مزیت دوم در شیوه مکانیزه آن است که با استفاده از این شیوه در مصرف آب تا 80 درصد کاهش پیدا می کند و زمان شست وشو تی نخی در سطح عالی کمتر از 30 سانتی می باشد. 

در شیوه مکانیزه به علت داشتن پرس آبگیر در تی شوی های صنعتی آب کثیف به صورت کامل از تی نخی بیرون آمده و درنتیجه عمل شست وشو کامل انجام می شود اگر با قابلیت استفاده از مواد شوینده و ضد غفونی کننده در آب قسمت تمیز دستگاه بهترین نظافت را بر سطح به عمل می آورد.

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید

سریال های درحال پخش

کودک و والدین

زناشویی

موزیک مدیا ویرگول

گیم کده