ویرگول مگ » مجله اینترنتی » خانه داری » شستشو و نظافت » علت زرد شدن کابینت سفید چیست؟

شستشو و نظافت-علت زرد شدن کابینت سفید چیست؟

m-alikhani
0
1,140
  • 0

دلایل زرد شدن کابینت های سفید هایگلاس :

اگر دقت کرده باشید می دانید که بسیاری از لوازم سفید آشپزخانه، مانند وسایل برقی سفید استفاده شده، به مرور زمان دچار تغییر رنگ می شوند، حال آنکه این وسایل عموما درون کابینت ها هستند و کمتر در معرض نور خورشید و جریان هوای چرب آشپزخانه قرار دارند، اما کابینت ها همیشه در فضای عمومی آشپزخانه قرار دارند و طبیعتا زودتر در معرض فرسایش و تغییر قرار می گیرند. 

برای انتخاب کابینت هایگلاس سفید از کابینت های با کیفیت استفاده کنید تا دیرتر دچار مشکل شوید. در حفظ و تمیزی کابینت های سفید تلاش کنید. 

بعد از نصب کابینت مخصوصا کابینت سفید باید به صورت مرتب تمیز شوند که لکه های چربی کابینت نچسبد و گرد و غبار روی آن ها قرار نگیرند. در این صورت علاوه بر سخت تمیز شدن کابینت ها سبب تغییر رنگ کابینت ها می شود. 

تغییر رنگ و زرد شدن کابینت هایگلاس، در رنگ های بسیار روشن آن مانند سفید و یخی رخ می دهد و رنگ های دیگر آن، کمتر دچار تغییر رنگ شده و یا تغییرات آن ها محسوس نیست. راه حل ها و دلایلی وجود دارد که باعث می شود ما بتوانیم این واقعه را به تاخیر بیندازیم و یا به طور کلی از وقوع آن پیشگیری کنیم. 

دلایل تغییر رنگ کابینت های گلاس

یکی از دلایل اصلی تغییر رنگ کابینت هایگلاس تابش مستقیم نور است. تابش نور مستقیم بر کابینت های سفید، سبب زرد شدن و کابینت ها رنگی، سبب رنگ پریدگی آن ها خواهد شد. بنابراین برای جلوگیری از تابش مستقیم نور کافیست در محیط آشپزخانه خود از پرده ها نازک استفاده نمایید تا هم از نور برای روشنایی محیط استفاده کنید و هم از زرد شدن و تغییر رنگ کابینت های گلاس رنگی خود جلوگیری کنید.

 

دلایل زرد شدن کابینت سفید,علت زرد شدن کابینت سفید

روش جلوگیری از زرد شدن کابینت سفید

  گرما و حرارت آشپزخانه، سبب زرد شدن کابینت هایگلاس می شود.

عمده ترین دلیل زرد شدن کابینت هایگلاس، حرارت و گرمای ناشی از گاز است. بیشتر مواقع کابینت هایی که در زیر گاز و اطراف آن هستند و کابینت های اطراف هود، زرد می شوند. بنابراین می توان با اطمینان گفت که یکی از عوامل زرد شدن کابینت های هایگلاس، حرارت ناشی از آشپزی و بخارهای ایجاد شده از آن است. این بخارها به همراه ذرات معلق چربی و  حرارتی که دارند بر روی هایگلاس می نشینند و به مرور زمان، باعث تغییر رنگ و زرد شدن کابینت ها می شوند. 

پیشنهاد می کنیم کابینت های اطراف گاز را به رنگ تیره انتخاب کنید. این روزها استفاده از کابینت های 2 رنگ مد شده است. 

 تمیز نکردن کابینت ها و چوب های سفید: کابینت ها منبع رشد انواع باکتری ها هستند. از آنجایی که امکان دسترسی به درز کابینت ها دشوار است، تمیز کردن آن هم امری دشوار می شود. همین امر کافیست تا انواع باکتری ها و از همه مهمتر موریانه ها در آنجا لانه کنند و موجب کپک زدن کابینت شوند. کپک موجب می شود تا بافت کابینت نرم شده و همین امر رطوبت را به خوب بگیرد. رطوبتی که به مرور سبب زرد شدن رنگ آن قسمت از کابینت می شود. 

 تمیز نکردن اصولی: استفاده از مواد شوینده نامرغوب و شیمیایی باعث می شود تا چوب های سفید به سرعت تغییر رنگ دهند. از این رو، توصیه می شود حتما از مواد شوینده باکیفیت استفاده کرده و نحوه تمیز کردن اصولی لوازم خانگی را نیز از کارشناسان بپرسید. 

ذرات چربی و آلودگی و گرد و خاک تبدیل به یک ماده چسبناک می شوند که به این سادگی ها تمیز نخواهند شد. قبل از اینکه ذرات چربی و روغن همه سطح کابینت سفید را کثیف کنند، آن ها را تمیز کنید. باقی ماندن ذرات چربی و گرد و خاک، لکه های زشتی را به وجود می آورد. برای تمیز کردن کابینت از کمی آب گرم و مایع ظرفشویی هم می توانید کمک بگیرید. مایع ظرفشویی همانطور که برای تمیز کردن چربی روی ظروف تاثیر دارد موجب از بین رفتن چربی روی کابینت ها هم می شود.

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید

سریال های درحال پخش

کودک و والدین

زناشویی

موزیک مدیا ویرگول

گیم کده